Trzy medale Polaków na zawodach WTT Youth Star Contender

Reprezentanci Polski zdołali zdobyć trzy medale podczas imprezy WTT Youth Star Contender mającej miejsce w Katarze. Zawodnikami, którzy z Doha wrócili z trofeum są Maciej Kubik oraz Miłosz Redzimski.

Dwóch zawodników, trzy medale

Polacy zajęli trzecie miejsce w turnieju w grze podwójnej oraz wywalczyli przy tym wyróżnienia indywidualne. Maciej Kubik zdobył drugie miejsce w solowym występie, przegrywając w finale z reprezentantem Tajwanu Fengiem Yi-Hsinem 0:3 (9:11, 8:11, 3:11). Ten sam Tajwańczyk wyeliminował z kolei Miłosza Redzimskiego w półfinale rozgrywek. Drugi z Polaków wywalczył jednak następnie brązowy krążek imprezy. Polski duet grając razem uległ w półfinale późniejszym triumfatorom turnieju – Australijczykom Finnowi Luu i Nicholasowi Lumemowi – lecz rozprawił się z rywalami w walce o brązowy medal.

Imprezę w Doha bez wątpienia podopieczni trenera Jendrzejewskiego mogą zaliczyć do udanych.