Reprezentant Polski w tenisie stołowym rezygnuje z gry

Chojnowski, który wystąpił w kwietniu w Budapeszcie w mistrzostwach świata, we wrześniu w Drużynowych Mistrzostwach Europy w Nantes już nie zagra z powodu kłopotów zdrowotnych.

Stopa przeszkadza grać w tenisa stołowego

Problemy zawodnika biorą się z przykrego wydarzenia, które miało miejsce w dzieciństwie. Zawodnik AZS AWFiS Balta Gdańsk brał udział w poważnym wypadku. Jadąc na rowerze został potrącony przez samochód. Auto zmiażdżyło mu prawy staw skokowy tak mocno, że chciano amputować nogę, ale lekarze z łódzkiej WAM uratowali kończynę. – Ze względu na stopę, która coraz bardziej boli, zrezygnowałem z występów w kadrze. Nie chciałem marnować miejsca innym chłopakom – przekazał w oficjalnym komunikacie Patryk Chojnowski.

Patryka Chojnowskiego już nie zobaczymy w reprezentacji Polski w tenisie stołowym

Wciąż będzie grał w tenisa i trenował

Tenisista stołowy AZS AWFiS Balta Gdańsk ma jednak co robić. Indywidualny mistrz Polski nadal zamierza rywalizować w gronie niepełnosprawnych, będzie także występował w Superlidze jako grający trener AZS AWFiS. Poza tym Chojnowski broni barw Klubu Sportowego Inwalidów Start Szczecin. Oprócz tego tenisista będzie prowadził również zajęcia z drugim zespołem gdańskiego klubu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *