Reprezentacja Polski w tenisie zadowolona z przeniesienia IO 2020

Trener polskiej kadry tenisistek stołowych w pełni rozumie i popiera decyzję i przeniesieniu Igrzysk Olimpijskich w Tokio na 2021 rok. Trzy jego zawodniczki mają wystąpić na najbliższych IO.

Trzy kwalifikacje olimpijskie do Tokio 2020

Zbigniew Nęcek od wielu lat prowadzi reprezentację polskich tenisistek stołowych. Oprócz tego jest trenerem klubowym – KTS Enea Siarka Tarnobrzeg. Szkoleniowiec ma na swoim koncie liczne sukcesy. Min. z zawodniczką Li Qian zdobył mistrzostwo Europy w tenisie stołowym w grze pojedynczej w 2018 roku. Z kolei drużynę Siarki doprowadził do zwycięstwa w Lidze Mistrzyń w tenisie stołowym w 2019 roku. W tym roku plan minimum został wykonany w styczniu. Trzy reprezentantki Polski – Li Qian, Natalia Bajor i Natalia Partyka w Portugalii zdobyły kwalifikację w turnieju drużynowym. Na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w singlu wystąpią dwie Polki.

Bezpieczeństwo sportowców w czasie koronawirusa

tenis stołowy igrzyska olimpijskie 2020

Zawodniczki mogły więc od lutego skupić się na przygotowaniach do IO w Tokio. Z każdym tygodniem ich myśli zaprzątała jednak sytuacja z rozprzestrzeniającą się epidemią koronawirusa. Choroba pojawiła się w większości państw na świecie i długi tygodnie trwały dywagacje czy Igrzyska Olimpijskie odbędą się w 2020 roku. Ostatecznie wiemy, że Tokio będzie gościło sportowców w następnym roku.

Bezwzględnie na pierwszym miejscu jest bezpieczeństwo i zdrowie, a dopiero później tak ważny dla nas sport. Igrzyska w 2021 roku to szansa na igrzyska na zdrowych zasadach i – co istotne – ze sportowcami, którzy będą odpowiednio przygotowani do rywalizacji na najwyższym poziomie. Teraz wszyscy trenują indywidualnie, w domach, parkach itd., więc nie ma szans, aby w maju czy czerwcu stanęli z marszu do kwalifikacji olimpijskich i byli w najwyższej formie. Zdobywając medale mistrzostw Europy czy Igrzysk Europejskich pokazaliśmy jako reprezentacja i związek, że potrafimy przygotować się do wielkich zawodów, ale musimy mieć odpowiednie warunki.

Zbigniew Nęcek, trener polskich tenisistek stołowych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *