Polscy tenisiści walczą na ITTF World Tour Platinum w Sapporo

W piątek biało-czerwoni zagrają w 1/8 finału debla i miksta turnieju ITTF World Tour Platinum w Sapporo. Niestety w singlu nie ma już naszych tenisistów stołowych.

Został debel i mikst

Marek Badowski i Patryk Zatówka zagrają się z Chińczykami Liang Jingkun i Lin Gaoyuan. Z kolei Jakub Dyjas i Belg Cedric Nuytinck powalczą z Japończykami Shunsuke Togamim i Yukiyą Udą. Natomiast polskie tenisistki stołowe Natalia Bajor i Natalia Partyka trafiły na reprezentantki Singapuru Lin Ye i Zeng Jian. W eliminacjach gry mieszanej Badowski i Bajor pokonali Portugalczyków Tiago Apolonię i Shao Jieni 3:1, zaś Dyjas i Partyka przegrali z południowokoreańskim duetem Cho Daeseong – Shin Yubin 0:3. W zawodach głównych w Sapporo Badowski i Bajor spotkają się z parą z Tajwanu Lin Yun Ju – Cheng I Ching.

To nie koniec ITTF World Tour Platinum w Sapporo

Gry singlowe nie wyszły biało-czerwonym w Sapporo

W eliminacjach mistrzyni Europy Li Qian, mimo prowadzenia 2:0 i 3:1, przegrała z Kim Hayeong z Korei Południowej 3:4, mistrzyni kraju Natalia Bajor z Amerykanką Zhang Lily 0:4, a Natalia Partyka z Chinką Liu Fei 1:4. Brązowy medalista mistrzostw Europy z 2016 roku Jakub Dyjas uległ Koreańczykowi Hwang Minha 3:4, a Marek Badowski przegrał z 36. w świecie Tajwańczykiem Chen Chien-Anem 3:4. Po porażkach w dwóch pierwszych setach Badowski wygrał trzy kolejne, ale w dwóch ostatnich znów lepszy był Azjata. Natomiast Patryk Zatówka nie sprostał rywalowi z Hongkongu Kwan Man Ho, ulegając 2:4.

Igrzyska Europejskie coraz bliżej

Turniej w Sapporo i poprzedzające go zgrupowanie w chińskim Chengdu to ostatnie etapy przygotowań biało-czerwonych do zbliżających się Igrzysk Europejskich w Mińsku. Odbędą się one pomiędzy 21 a 30 czerwca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *