Owocne występy na tenisowym Polish Open

Polskie tenisistki i tenisiści stołowi zdobyli medale podczas międzynarodowego turnieju, który odbywa się we Władysławowie.

Dziewczyny górą!

W meczach finałowych Katarzyna Węgrzyn (AZS UE Wrocław) przegrała z Japonką Sakurą Yokoi 0:4 (12:14, 11:13, 6:11, 9:11), siostry Węgrzyn, czyli bliźniaczki Katarzyna i Anna, uległy czesko-niemieckiemu duetowi Zdena Blaskova – Franziska Schreiner 2:3 (9:11, 9:11, 11:8, 11:7, 7:11).

– W całym turnieju najbliższa wyeliminowania Yokoi była w ćwierćfinale Ania Węgrzyn, która w ostatnim secie prowadziła 5:2, 7:4 i 9:6. Niestety przy 9:7 nie wykorzystała żadnego z dwóch serwisów, a potem miała kłopot z odbiorem i „uciekły” jej cztery punkty. Z kolei Kasia w drodze po srebro pokonała dziś dwie Japonki – Ami Shirayamę i Hikari Okubo. Zresztą obie Polki już w poprzednich latach wygrywały z Chinkami, Tajwankami czy Singapurkami potwierdzając, że są utalentowane i korzystne są dla nich treningi we Wrocławiu z Chinkami – powiedział dyrektor sportowy Polskiego Związku Tenisa Stołowego Stefan Dryszel.

turniej tenisa stołowego Polish Open

Więcej medali w Polish Open

Z kolei Maciej Kubik i Samuel Kulczycki w grze podwójnej zajęli drugie miejsca w turnieju Polish Junior & Cadet Open we Władysławowie. Polski duet na co dzień reprezentujący barwy Olimpii-Unii Grudziądz nie sprostał parze z Francji Lilian Bardet – Vincent Picard 2:3 (11:5, 13:15, 11:9, 7:11, 11:13). Na trzeciej pozycji w singlu uplasował się sam Kulczycki, po półfinałowej porażce z Węgrem Csabą Andrasem. Wcześniej pokonał m.in. Chuang Chia-Chuana z Tajwanu 4:1 i w ćwierćfinale Szwajcara Elias Hardmeiera 4:1.

Piątek upłynie we Władysławowie pod znakiem rywalizacji drużynowej kadetów i juniorów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *