Mistrzostwa Europy w Tenisie Stołowym: Półfinały drużynowe w Gliwicach

Półfinały drużynowe – kto walczy o miejsce w finale?

W dniach 14-23 lipca Gliwice były stolicą młodzieżowego tenisa stołowego na Starym Kontynencie. O medale w czterech konkurencjach walczyli zawodnicy i zawodniczki w kategoriach wiekowych U-15 i U-19. Warto zaznaczyć, że Polski Związek Tenisa Stołowego Mistrzostwa Europy Kadetów i Juniorów zorganizował po raz drugi w historii. Wcześniej miało to miejsce w 1980 roku. Gospodarzem tamtej imprezy był Poznań.

Reprezentacja Polski – skład i oczekiwania.

20 polskich tenisistek i tenisistów stołowych znalazło się w składzie na Mistrzostwa Europy Juniorów i Kadetów, które w dniach 14-23 odbywały się w PreZero Arenie w Gliwicach. Prezentował się on następująco:

 U-19 juniorzy
Miłosz Redzimski, Mateusz Zalewski, Alan Kulczycki, Mateusz Żelengowski, Michał Gawlas (wszyscy do drużyny i turniejów indywidualnych), Marcel Błaszczyk do turniejów indywidualnych

U-19 juniorki
Wiktoria Wróbel, Zuzanna Wielgos, Anna Brzyska, Ilona Sztwiertnia, Natalia Bogdanowicz (wszystkie do drużyny i turniejów indywidualnych), Karolina Hołda do turniejów indywidualnych

U-15 kadeci (drużyna i turnieje indywidualne)
Patryk Żyworonek, Mateusz Sakowicz, Kacper Perkowski i Aleks Pakuła

U-15 kadetki (drużyna i turnieje indywidualne)
Katarzyna Rajkowska, Matylda Hadryś, Julia Zyna i Maja Łakoma

Areny Gliwice – nowoczesne miejsce rozgrywek.

Arena Gliwice to nowoczesna hala widowiskowo-sportowa powstała w 2018 roku. Obiekt może pomieścić w sumie 17 178 widzów. Był on już gospodarzem spektakularnych koncertów, gal bokserskich czy świadkiem wielkich sukcesów siatkarzy, koszykarzy. Teraz hala ugościła tenisistów i tenisistki stołowe z całej Europy.

Transmisje na żywo – gdzie oglądać?

Bezpośrednią transmisję z Mistrzostw Europy Kadetów i Juniorów w Tenisie Stołowym można było śledzić na antenie TVP Sport.

Historia Mistrzostw Europy w Tenisie Stołowym.

Historia Mistrzostw Europy w Tenisie Stołowym sięga 1958 roku. Wówczas rozegrano pierwsze zawody tej rangi. Ich gospodarzem był Budapeszt. Co ciekawe Polska dwukrotnie była gospodarzem Mistrzostw Europy w Tenisie Stołowym, w 2011 i 2020 roku. Biało-czerwoni na Mistrzostwach Europy sięgnęli do tej pory po cztery medale w różnych konkurencjach. Ostatni, podczas ME w 2018 w grze pojedynczej kobiet zdobyła Li Qian.