Udany i trudny sezon dla KTS Enea Siarka Tarnobrzeg

Kobieca drużyna z Tarnobrzega wygrała tegoroczną edycję Ligi Mistrzyń tenisistek stołowych. W zakończonej rywalizacji drużyna prowadzona przez trenera Zbigniewa Nęcka przegrała tylko jeden mecz. W fazie grupowej KTS Siarka uległa jedynie czeskiemu zespołowi SKST Stavoimpex Hodonin. Ostatecznie Polki zajęły pierwsze miejsce w grupie D.

W ćwierćfinale mistrzynie Polski dwukrotnie pokonały Sporting Lizbona 3:1. Również w półfinale takim samym rezultatem zwyciężyły Linz AG Froschberg.

Podium w Europie już było

To historyczny sukces. Jesteśmy drugim zespołem w historii polskiego sportu, który w rozgrywkach Ligi Mistrzów zdobył trofeum. Wcześniej udało się to jedynie piłkarzom ręcznym Vive Kielce.

Zbigniew Nęcek, trener KTS Enea Siarka Tarnobrzeg

Siarka w ubiegłorocznej edycji Ligi Mistrzyń zajęła trzecie miejsce. Rok wcześniej była druga. W finale uległa wtedy zespołowi TTC Berlin Eastside. Taki sam wynik odnotowano w sezonie 2015/16. Wówczas też lepsza okazała się drużyna z Niemiec.

Tenisistki stołowe z Tarnobrzegu wygrywają tegoroczną Ligę Mistrzyń

Wyjątkowa wygrana w Lidze Mistrzyń

W rozgrywkach drużynę z Tarnobrzega nie oszczędzały problemy zdrowotne i choroby. Z powodu kontuzji przez trzy miesiące nie grała podstawowa zawodniczka Siarki Li Qian. Kłopoty zdrowotne miała także Kinga Stefańska. Natomiast w ćwierćfinale, gdy mistrzynie Polski grały z portugalskim Sportingiem Lizbona, zespół zaatakowała epidemia grypy.

Sezon był dla nas bardzo trudny, ekstremalnie trudny. Musieliśmy pokonać nie tylko przeciwników, ale wiele wewnętrznych problemów.

Zbigniew Nęcek, trener KTS Enea Siarka Tarnobrzeg

Dla zawodniczek Siarki to jeszcze nie ostateczny koniec tego sezonu. Pod koniec czerwca reprezentacja narodowa w tenisie stołowym wystąpi w Igrzyskach Europejskich w Mińsku. Wystąpią tam zawodniczki – Li Qian, Natalia Partyka oraz Natalia Bajor.

Długa historia Siarki

Przypomnijmy, że Klub Sportowy Siarka Tarnobrzeg istnieje od 1957 roku, natomiast od 1 czerwca 1987 roku przyjmuje się początek okresu, w którym budowano struktury obecnego KTS-u Tarnobrzeg. Jest to także data objęcia przez Zbigniewa Nęcka posady trenera w ówczesnym klubie Siarka. Od 2007 roku do teraz KTS dominuje w ekstraklasie. Nie przegrał 110 ligowych spotkań z rzędu, a zwycięską serię Tarnobrzega zakończył dopiero SKTS Sochaczew dokładnie 6 grudnia 2011 roku. Po tym potknięciu rozpoczęła się następna passa, która aktualnie liczy 152 wygranych meczów z rzędu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *