Brązowy medal polskich tenisistek na Igrzyskach Europejskich

Zakończyły się Igrzyska Europejskie w Mińsku. W imprezie wzięło udział ponad cztery tysiące sportowców, w tym liczna delegacja z Polski. Biało-czerwoni zdobyli w IE w Mińsku 14 medali. Jednym z nich był brązowy medal w tenisie stołowym.

Zacięta walka o tenisowy medal

Polki pokonały Węgierki 3:2 i stanęły na najniższym stopniu podium w turnieju drużynowym w Mińsku. W meczu z Węgierkami pierwszej porażki doznały w deblu Partyka i Bajor, ale Li Qian i Partyka zwyciężyły w trzech z czterech singli; przegrała tylko Bajor z Potą 1:3. W decydującym pojedynku Li Qian wygrała z Szandrą Pergel 3:1. Wspomniana Li Qian, która ma chińskie pochodzenie, ale broni barw Polski triumfowała także w meczu z Georginą Potą 3:1. Z kolei Natalia Partyka okazała się lepsza od Dory Madarasz 3:2. W składzie biało-czerwonych była również Natalia Bajor.

Rywalki polskich tenisistek były wyżej notowane

Co ciekawe, w rankingu światowym Węgierki są wyżej od biało-czerwonych: Pota zajmuje 30. miejsce, Madarasz 63., Pergel 71., z kolei Li Qian jest 52., Partyka 68., a Bajor 102. Dlatego medal biało-czerwonych tenisistek stołowych bardzo cieszy, choć…

tenis stołowy - Igrzyska Europejskie

Polki blisko finału podczas Igrzysk Europejskich

Nasze reprezentantki było o krok od walki o coś więcej niż tylko brązowy medal. Polki bardzo pechowo uległy Niemkom 2:3 w półfinale. Li Qian w piątym secie prowadziła 9:6 z Niną Mittelham, by ostatecznie przegrać 9:11. Wcześniej najlepsza zawodniczka w kadrze Zbigniewa Nęcka nie sprostała również koleżance klubowej Han Ying.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *