Medale dla polskich tenisistów na mistrzostwach Europy!

Dziesięć medali, w tym trzy złote, zdobyli reprezentanci Polski na mistrzostwach Europy w tenisie stołowym w szwedzkim Helsingborgu.

Polscy mistrzowie w tenisie stołowym

Tymi szczęśliwcami byli – Dorota Bucław, Natalia Partyka i Patryk Chojnowski. Wszyscy oni wywalczyli kwalifikacje na Igrzyska Paraolimpijskie 2020. Paraolimpiada w Tokio odbędzie się w dniach 26 sierpnia – 6 września, natomiast Igrzyska Olimpijskie 2020 będą rozgrywać się pomiędzy 24 lipca a 9 sierpnia.

Myślą o paraolimpiadzie w Tokio 2020

Polscy tenisiści na Igrzyskach Olimpijskich 2020 i Paraolimpiadzie

Dla Natalii to będzie szósta paraolimpiada, a dla Doroty i Patryka – trzecie zawody tej rangi – powiedział trener kadry narodowej Andrzej Ochal. Na co dzień troje polskich medalistów gra w najwyższych ligach wśród pingpongistów pełnosprawnych. Chojnowski i Partyka to również – odpowiednio – zwycięzca i srebrna medalistka tegorocznych mistrzostw kraju w tenisie stołowym w Gliwicach.

Medali na mistrzostwach Europy jeszcze więcej

W Szwecji Bucław wygrała ze wszystkimi czterema rywalkami w swojej klasie. W meczach finałowych Partyka pokonała Turczynkę Merve Demir, zaś Chojnowski – Czarnogórca Filipa Radovica. Srebrne krążki ME wywalczyli: Dajana Jastrzębska (8), Karolina Pęk (9) i Rafał Czuper (2), a brązowe: Rafał Lis, Krzysztof Żyłka (obaj 4), Piotr Grudzień (8) i Igor Misztal (10).

Od czwartku ruszyła z kolei rywalizacja drużynowa na mistrzostwach Europy w tenisie stołowym. Liczymy na kolejne medale.